2 paź

Depilacja laserowa i jej zalety

Jak skutecznie i raz na zawsze usunąć szpecące owłosienie? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. Okazuje się, że to wcale nie takie trudne. Wystarczy tylko zdecydować się na depilację laserową. Ta metoda pozwala na osiągnięcie gładkiej, po prostu nieskazitelnej skóry. Ważnym argumentem za depilacją laserową jest fakt, że jej efekt jest doskonale widoczny już po pierwszym zabiegu.

Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego salonu, powinniśmy sprawdzić czy posiada on odpowiedni laser. Urządzenie powinno być pozytywnie opiniowane przez Food and Drug Administration – warto po prostu zapytać czy używany laser ma certyfikat bezpieczeństwa FDA.

Jeżeli chcecie z depilacji laserowej skorzystać w dużym mieście, możecie liczyć na większą ilość ofert. W dużych ośrodkach miejskich np. we Wrocławiu każdy większy salon kosmetyczny oferuje depilację laserem. Kompetentna kosmetyczka z Wrocławia (zobacz na Świat Urody) może pomóc raz na zawsze uporać się z problemem zbędnego owłosienia. Obecnie na rynku dostępne są już nowoczesne lasery do depilacji, które wyposażone są w głowicę szafirową. To rozwiązanie ma za zadanie obniżyć temperaturę podczas samego zabiegu, co przekłada się na zwiększenie komfortu osoby depilowanej. Nowoczesne lasery działają w sposób bardzo efektywny – za pomocą promienia, który ingeruje wgłąb naszej skóry, niszczą raz na zawsze cebulkę włosa. To rewelacyjne rozwiązanie. Warto podkreślić, że mimo tak radykalnego działania lasera, jest to rozwiązanie całkiem bezpieczne dla naszego zdrowia.

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba przynajmniej na miesiąc przed planowaną depilacją unikać opalania skóry. Włosków z miejsc, które chcemy potraktować laserem, nie można usuwać depilatorem ani pęsetą. Dozwolone jest natomiast zwykłe golenie. Zresztą dokładne ogolenie depilowanego miejsca jest wręcz zalecane na dzień przed zabiegiem.

Czy zabieg depilacji laserowej jest komfortowy? Trzeba sobie jasno powiedzieć, że niestety tego typu depilacja nie należy do zabiegów kosmetycznych, które są zupełnie bezbolesne. Jednak można rozwiązać ten problem. Przed samym zabiegiem miejsce, które będzie depilowane, można przecież posmarować specjalną maścią znieczulającą. Jak długo trwa sama depilacja laserowa? Wiele zależy od tego, co dokładnie chcemy wydepilować. Przykładowo zabieg w rejonie pach twa około pół godziny, natomiast już w przypadku depilacji łydek musimy sobie zarezerwować jakieś 1,5 godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>