10 paź

Kiedy kobieta nie akceptuje swojego wyglądu

Kanon współczesnego piękna sprzyja rodzeniu się licznych kompleksów. Wiele pań, bez względu na wiek, ma problemy z zaakceptowaniem swojego wyglądu. Zawsze coś powoduje, że nie maja radości z własnego wizerunku w lustrze. Zazwyczaj chodzi o brak wymiarów 90 – 60 – 90 lub innych, zbliżonych do promowanego przez kreatorów mody rozmiaru „zero”. Niektórym paniom nie podobają się tylko poszczególne elementy ciała – na przykład nos czy usta.

Współczesne medycyna estetyczna może wszystkie niedoskonałości skorygować, ale przecież chodzi też o to, by nie dać się zwariować w tym wszystkim i nie ulec uzależnieniu od operacji plastycznych. Obserwując różne kobiety można odnieść wrażenie, że wiele mniej atrakcyjnych pań czuje się super we własnym ciele i nie zwracają one zbytniej uwagi na swoje niedoskonałości. Akceptują siebie takimi jakie są i nic nie może zepsuć im szampańskiego nastroju, nawet złośliwa krytyka zasłyszana od innych osób. Kobiety te nie są nastawione na uzyskanie perfekcji w wyglądzie, ale potrafią pokochać same siebie za to co sobą reprezentują. Czyli mają pasje, mniej lub bardziej nietypowe, lubią realizować się w działaniu na rzecz lokalnej społeczności i działają charytatywnie, robią karierę zawodową – dla nich wygląd ich nosa ma drugorzędne znaczenie. Wiele pań ma problem z osiągnięciem samoakceptacji – wszelkie próby padają po tym co się czyta w kolorowych kobiecych pismach lub ogląda w programach telewizyjnych dedykowanych dla pań. Może temu zapobiec poczucie własnej wartości, które zazwyczaj wynosi się z rodzinnego domu lub buduje się latami poprzez zdobywane doświadczenie życiowe.

Kobiety, które akceptują siebie takimi jakimi są, potrafią zawsze wyglądać pięknie i gdy się je widzi, zapomina się o ideałach narzucanych przez świat mody. Kosmetyki na użytek domowy są niezbędne dla codziennej pielęgnacji, każdej kobiety chcącej wyglądać olśniewająco. Nie mają one jednak w swoim składzie zbyt wielu składników aktywnych, więc niestety nie są w stanie dorównać w działaniu kosmetykom salonowym. Dlatego warto jest regularnie korzystać z zabiegów profesjonalnych, gdyż efekt ich działania jest często od razu widoczny. Jeśli do tej pory nie miałaś okazji wypróbować zabiegów profesjonalnych i w ogóle nie wiesz jak wybrać salon, warto zasięgnąć opinii. Doskonałym źródłem informacji na temat danego gabinetu jest Internet. Szukając dobrej kosmetyczki w Bełchatowie, wyszukamy hasło „salon kosmetyczny Bełchatów”. Na stronach poszczególnych gabinetów znajdziemy dokładnie informacje o zabiegach, specjalistach a także opinie klientów. To właśnie te ostatnie są najbardziej przydatne w wyborze salonu i nimi polecamy się sugerować wybierając salon kosmetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>