29 cze

Makijaż ślubny

Wiele dziewczyn już od wczesnej młodości skrupulatnie planuje uroczystość zaślubin. W końcu ma to być jedyny taki i niepowtarzalny dzień w ich życiu, warto więc poświęcić trochę czasu na to, aby zastanowić się jak powinien wyglądać. Starannie wybierają suknię ślubną, która często ma wartość przekraczającą średnie miesięczne dochody większości Polaków, a także zawczasu rezerwują wymarzone miejsce na wesele – najpopularniejsze lokale weselne trzeba rezerwować nawet na kilka lat do przodu przed planowaną uroczystością. W gorączce przygotowań przedślubnych nie można zapomnieć o odpowiednim makijażu. Pod żadnym pozorem nie można zostawiać decyzji o wyborze kosmetyczki na ostatnią chwilę. Jest ku temu kilka powodów. Pierwszy z nich jest taki, że najbardziej rozchwytywane profesjonalistki mają grafik zapełniony przynajmniej na trzy miesiące do przodu i zwyczajnie mogą nie mieć czasu na przyjęcie jeszcze jednego zlecenia.

Druga kwestia, to konieczność wykonania makijaży próbnego. Dzięki próbnemu zabiegowi przekonasz się, czy makijaż jaki sobie wymarzyłaś na tę wyjątkową uroczystość będzie pasował do twojego typu urody, a przy okazji sprawdzisz umiejętności kosmetyczki. Jeżeli zostawisz wybór salonu kosmetycznego, w którym będziesz chciała wykonać makijaż na ślub na ostatnie chwile, to może okazać się, że w przeddzień uroczystości, będziesz zmuszona skorzystać z pierwszej lepszej oferty. Dla własnego spokoju warto tą kwestią zająć się o wiele wcześniej.

Ile kosztuje profesjonalny makijaż ślubny?
Nie jest to najtańsza usługa, jednak kwota wydana na sam makijaż ginie pośród innych wydatków związanych ze ślubem. Za makijaż próbny zazwyczaj należy zapłacić około stu złotych. Makijaż właściwy, wykonywany w dniu uroczystości to wydatek około dwustu, dwustu pięćdziesięciu złotych. Do kwoty tej należy oczywiście doliczyć dodatkowe wynagrodzenie dla kosmetyczki, jeżeli będziesz chciała, aby makijaż był wykonany u ciebie w domu. Koszty wzrosną jeszcze bardziej w momencie gdy oprócz makijażu zdecydujesz się przed ślubem na serię zabiegów kosmetycznych wygładzających skórę twarzy.

W jaki sposób wybrać najlepszy salon kosmetyczny?
Oczywiście, najlepiej z polecenia. Popytaj wśród koleżanek o najlepsze gabinety w twoim mieście. Jeżeli nie uzyskasz zadowalających informacji, a mieszkasz w Krakowie, to możesz wejść na lokalne forum kosmetyczne, wpisać w polu wyszukiwania frazę “kosmetyczka Kraków” i poszukać opinii innych użytkowniczek serwisu.

 

8 myśli na temat “Makijaż ślubny

  1. Przed ślubem raczej niczego nie należy zostawiać na ostatnia chwilę, bo i tak za bardzo się człowiek denerwuje.

  2. Próbny makijaż ślubny jest świetnym pomysłem. W tym szczególnym dniu nie trzeba będzie się martwić, że mamy na twarzy coś co się nam nie podoba.

  3. W moim wymarzonym dniu kosmetyczka zadbała o wodoodporny tusz. Z doświadczenia wiedziała że panna młoda może się wzruszyć

  4. Hmm… dzień ślubu na pewno jest piękny, ale pełen nerwów. Makijaż powinien być idealny, żeby przynajmniej tym przyszła żona nie musiała się przejmować (:

  5. Zrobienie makijażu ślubnego przede wszystkim najlepiej powierzyć sprawdzonej profesjonalistce, żeby później nie musieć się martwić, że coś poszło nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>