20 paź

Oczyszczanie cery w gabinecie kosmetycznym

Osoby z przetłuszczającą się cerą powinny regularnie dbać o skórę dekoltu i twarzy poprzez regularne mycie i oczyszczanie za pomocą specjalnych preparatów. Mimo starań, z czasem zwykle dochodzi u nich do zablokowania części porów skórnych i powstania brzydkich zaskórników. Stanowi to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny, ponieważ część z nich może ulec zainfekowaniu i zaropieć.

Bieżące oczyszczanie twarzy sprawia szczególnie wiele problemów latem, gdy skóra intensywnie się poci, a ludzie spędzają wiele czasu na zewnątrz narażeni na zanieczyszczenia. Dlatego warto raz na jakiś czas odwiedzić gabinet kosmetyczny i skorzystać z zabiegu oczyszczania cery. Podczas tej procedury kosmetyczka otwiera zatkane pory na twarzy za pomocą delikatnej igiełki, usuwając ich zawartość i umożliwiając poprawną pracę gruczołów łojowych i potowych. Również zainfekowane pryszcze zostają profesjonalnie usunięte. Pozwala to na powrót do właściwego wyglądu już po kilku dniach po zabiegu, dzięki odblokowaniu porów na skórze klienta. Część osób oczyszcza samemu cerę, usuwając zaskórniki domowymi metodami. Na niewielką skalę takie podejście się sprawdza, ale własnoręcznie trudno metodycznie odetkać wszystkie pory. Ponadto, twarz wygląda wtedy na bardziej opuchniętą, a pory łatwiej ulegają infekcji. Warto więc skorzystać z usług kosmetyczki, która przed czyszczeniem przeprowadza zabieg rozszerzający pory, natomiast po usunięciu zaskórników dezynfekuje twarz i zamyka pory przy pomocy specjalnie dobranych procedur. Niekiedy nakłada się także łagodzącą maseczkę, aby przyspieszyć gojenie.

Warto pamiętać, że jeszcze przez kilka dni po zabiegu twarz może wyglądać nawet gorzej niż przed usuwaniem zaskórników. Dlatego też nigdy nie należy rezerwować sobie tego zabiegu tuż przed ważną uroczystością, a najlepiej przeprowadzić go na około tydzień przed godziną zero. Więcej czasu na dojście do siebie po czyszczeniu będą potrzebować osoby z cerą mocno zapuszczoną lub szczególnie wrażliwą na podrażnienia. Jeśli chce się mieć gładką i równą skórę bez brzydkich, przyblokowanych porów, warto aby zabieg oczyszczania przeprowadzała doświadczona kosmetyczka. Białystok to siedziba paru dobrych gabinetów, więc można bez problemu znaleźć tu swoją specjalistkę. Na stronie swiaturody.com/bialystok,kosmetyczka,9.html można sprawdzić oferty i cenniki salonów oferujących manualne oczyszczanie w Białymstoku. Warto odświeżyć sobie cerę raz na kilka miesięcy, a także przed ważnymi uroczystościami, na których kluczową rolę odgrywa prezentacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>