25 lis

Peeling także na młody wygląd

Ze stosowanych w salonie kosmetycznym peelingów najczęściej korzystają osoby z trądzikiem i ze skłonnością do zaskórników, z przebarwieniami i bliznami czy zszarzałą i zmęczoną cerą. Jednak mogą one przynieść korzyści każdemu.

Regularne złuszczanie warstw martwego naskórka odsłania świeżą, jaśniejszą i gładszą skórę, pomaga rozprawić się z różnymi niedoskonałościami. Stymuluje również odnowę skóry – komórki w jej głębszych warstwach są pobudzone do podziałów oraz do produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość, skóra jest więc bardziej elastyczna, napięta, grubsza i dłuższej zachowuje młody wygląd. Działanie to szczególnie widoczne jest, jeżeli stosujemy zabiegi z kwasami. Seria peelingów przynajmniej raz w roku przyniesie korzyści nie tylko widoczne od razu w postaci odświeżonej, gładszej skóry, ale i długofalowe efekty. Zabiegi kwasem glikolowym czy migdałowym zmniejszają także widoczność zmarszczek, sprawiają, że są one płytsze. Zalecane są zarówno dla cery dojrzałej, zmęczonej i przesuszonej, jak też łojotokowej i trądzikowej, z przebarwieniami różnego pochodzenia i bliznami potrądzikowymi. Ważne jest dobranie przez kosmetyczkę odpowiedniego stężenia kwasu. Kwas glikolowy uwrażliwia skórę na słońce, należy więc niezależnie od pory roku przed wyjściem z domu nakładać krem z filtrem. Peeling kwasem migdałowym nie daje takiego efektu, jego budowa cząsteczkowa pozwala dotrzeć wgłąb naskórka nie pozbawiając twarzy całkowicie ochronnej warstwy, a więc może być wykonywany przez cały rok. W przypadku cer delikatnych i wrażliwych wykonywać można łagodniejsze peelingi kwasami owocowymi i enzymatyczne, które dają powierzchniowe efekty.

Peelingi złuszczające do głębszych warstw naskórka i wszelkie zabiegi nienaruszające ciągłości skóry może bezpiecznie wykonać kosmetyczka. Toruń ma bardzo wiele salonów urody [swiaturody.com] oferujących różne metody oczyszczania i złuszczania skóry. Doświadczona osoba dobierze najlepszy sposób dla potrzeb naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>