15 gru

Stomatologia estetyczna w Krakowie

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy. Jest to ważne bo piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie. Stomatolog w Krakowie w celu poprawy urody może zaproponować wybielanie zębów, czyszczenie zębów, korygowanie ich kształtów i koloru, a także ortodontyczne korygowanie wad zgryzu. Wybielanie zębów to jednogodzinna sesja w gabinecie czy też zabiegi w domu trwające od 5 dni do dwóch tygodni. W gabinecie stomatolog używa w celu wybielenia specjalnego żelu i lampy. Zabiegów jest zazwyczaj trzy, czasem musi być więcej. W domu pacjent wykorzystuje specjalnie dla niego wykonane nakładki oraz żel. Nakładki zakładane są na noc. W profesjonalnym wybielaniu zębów używa się nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu. Działanie nadtlenku karbamidu jest wolniejsze.

W celu poprawienia urody zębów można je też wyczyści czyli poddać skalingowi ultradźwiękowemu bądź piaskowaniu. Skaling ultradźwiękowy to nic innego tylko usuwanie kamienia nazębnego, który tworzy się na skutek nagromadzenia resztek pokarmowych i bakterii w płytce nazębnej. Piaskowanie natomiast to usuwaniu za pomocą piaskarki wszelkich przebarwień znajdujących się na zewnętrznej warstwie zęba. W czasie piaskowania używa się też wody pod ciśnieniem i substancji wspomagających takich jak wodorowęglan sodu. Krakowski dentysta [http://dentysta-stomatolog.com/krakow,1.html] może zaproponować również skorygowanie kształtu i koloru zębów za pomocą koron porcelanowych, licówek pełno ceramicznych, bądź korektę kształtu z użyciem materiałów kompozytowych. Korony porcelanowe, pełno ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu są trwałe i estetyczne. Można je stosować zarówno na przednim jak i bocznym odcinku łuku zębowego. Licówki pełno ceramiczne stosuje się na przednią powierzchnię zębów aby poprawić ich kształt, kolor czy też wielkość. Często tuszuje się nimi szpary między zębami. Daje to bardzo dobre efekty. Licówki są trwałe i wytrzymałe. Stomatologia estetyczna to również ortodontyczne korygowanie wad zgryzu. Można je przeprowadzić zarówno u dzieci jak i nastolatków czy też dorosłych. Ortodoncja jest niezwykle skuteczna bo nie tylko poprawia wygląd tak zębów jak i twarzy ale i opóźnia efekty starzenia. W gabinetach wady zgryzu leczy się za pomocą specjalnych aparatów. Jest ich wiele z tym, że zazwyczaj dzieli się je na ruchome i stałe.

2 myśli na temat “Stomatologia estetyczna w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>